Info o mně, o blogu a něčem + další věcičky

Jsem po dvou měsících zpět!

7. dubna 2016 v 15:53 | Melissa Smithová (Mecrecy)
Ahoj všem,

konečně jsem se vrátila k blogování! Za tu dobu co jsem tu nebyla, jsem měla hodně problémů. Na můj blog se dostali cizí lidé, takže jsem musela změnit heslo a to byl taky hlavní důvod, proč jsem se tu tak dlouho neukázala. Ve škole jsem musela napravovat známky z fyziky a příroďáku. Měla jsem velké trable s láskou a společně s mým klukem, jsme se snažili moje kamarády Ninu a Denise vrátit zpátky k sobě. A blog na blogger.cz nefungoval. Prostě naprostá šílenost.
Teď jsem ale zase zpět a znovu se v blogování pořádně rozjedu. Články budou vycházet tak jednou za dva dny.

K SB:

Nevím jestli je mám nechávat, rozhodnu se až časem. Budu ale navštěvovat ty blogy, které se mi opravdu moc líbí.


Tohle jsou kandované fialky v cukru. Příští článek zaměřím právě na ně :)

Bye

Melissa Smithová (Mecrecy)

Přesun?

19. ledna 2016 v 19:26 | Melissa Smithová (Mecrecy)
Ahoj všem,

díky moc všem Affíkům, že jste se zúčastnili kontroly a nadále chcete být se mnou spřáteni. Po dlouhém zvažování, jsem se rozhodla, že se přesunu na jiný blog. Už asi 20x jsem si udělala nové menu, dala jsem uložit a celé mi zmizelo. Nebo jsem nastavila fotku záhlaví a smazala se. Takže už jsem definitivně rozhodnutá. Přesouvám se na Blogger.cz neboli Blogspot.cz. Myslím, že to tam bude lepší. Doufám, že mě tedy budete následovat. Nový blog brzy založím a adresu napíšu do volitelného horního boxu. Tenhle blog samozřejmě zůstane, nesmažu ho. Budu z něj čerpat obrázky a nápady na design :)

Díky moc všem :)

Melissa

Knižná výzva na rok 2016

17. ledna 2016 v 15:57 | Melissa Smithová

Tak i já do toho jdu :)
Můj limit: 60 knih
Celkem mě zajímá, jestli se mi to povede.

LEDEN

1. První stříbrná kniha snů - Kerstin Gierová
2. Druhá stříbrná kniha snů - Kerstin Gierová
3. Legenda - Marie Lu

ÚNOR

BŘEZEN

DUBEN

KVĚTEN

ČERVEN

ČERVENEC

SRPEN

ZÁŘÍ

ŘÍJEN

LISTOPAD

PROSINEC

PS: Sice jsem říkala, že budu teď neaktivní, ale ty dva dny mi to chybělo :)
Takže budu zase třikrát týdně obíhat :)

Vánoce, Štědrý den a dárky

1. ledna 2016 v 12:00 | Melissa Smithová
Ahoj všem,

dnes po mé pauzičce přidávám druhý článek. Chtěla bych vám převyprávět jak u nás vlastně letos vypadaly Vánoce.
Vánoční atmosféra u mě kolovala už přibližně od začátku listopadu. Začala jsem nakupovat vánoční dárky a 29. listopadu jsem dala do oken ručně vystřihávané vločky z papíru (viz foto).

30. listopad - u sebe v pokoji jsem nazdobila umělý stromeček, navěsila jsem na něj bílé a červené ozdoby, stříbrné řetězy ve tvaru vloček, špičku jsem použila stříbrnou s motivem červené vločky a nakonec jsem stromeček posypala třásněmi. Na skříňku jsem položila několik svíček, dárky vyrobené z polystyrenu ovázané červenou stužkou a mého svítícího sněhuláka :) V obývacím pokoji jsme uklidili a do oken dali světýlka a na poličky vystavili svítící dekorace. Pak už jen stačilo dát věnec a hurá! Byly Vánoce :)
5. prosinec - Byly na našem sídlišti vánoční trhy. Tam jsem si koupila zlaté jmelí a domů jsem přinesla zajímavé druhy sýrů. Mňam.
20. prosinec - Den kdy jsme šli koupit vánoční stromeček. Naštěstí se nám podařilo vybrat nějaký levnější :)
ŠTĚDRÝ DEN

Ráno jsem vstala asi v 9:00. Měla jsem úžasnou náldau a proto jsem si dokonce udělala ranní rozcvičku :) Pak mě hned pořádně nakopnul malinový čaj :)

Oběd jsme vůbec neměli, jako každé Vánoce. Místo toho jsem do sebe na kusy cpala cukroví. Speciálně nugátové rohlíčky, oplatky s karamelem a arašídové cukroví s čokoládou. Samozřejmě ani mandlové čtverečky se v mém břiše neztratily :)
Přibližně v 16:00 jsme odcházeli i s bráškou do vedlejšího vchodu k mým prarodičům na štědrovečerní večeři. Pomáhala jsem z postele vytahovat slavnostní talíře s modrými květinkami (jako každý rok) a umývala jsem pohárky na víno. V 17:00 už jsme všichni usedli ke stolu. A tím všichni myslím mě, mamku, tátu, babičku, dědu, mojí prababičku a mého brášku. Klasicky se podávala rybí polévka s osmahnutou houskou, po ní přišel kapr s bramborovým salátem a jako tečka na závěr, o které nikdo neměl ani tušení, byl čokoládový dortík s bílou čokoládou. KLASICKÁ ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘE S PŘEKVAPENÍ :)
Asi za půl hodiny jsme šli k nám ke stromečku na dárky. Vybalování nám trvalo asi dvě hodiny. Bylo to vážně šíleně unavující, ale zase sranda. Jak jinak bych se dozvěděla že babča dostala stejný zvonek na kolo z plastu za 25Kč? Jak bych věděla že můj táta dostal 4 balení ponožek?

A co jsem dostala já?

1. Knížka Zelená jako smaragd od Kierstin Gierové. Už čtu Modrou jako safír, tak se za chvíli dostanu i k ní :)
2. Superstar - ale co láska? - Bianka Minte Konigová
3. RETRO tričko s páskem
4. Kožený náramek
5. Nová bunda
6. Lesk na rty v lososové barvě. V mé nejoblíbenější barvě :)
7. Dárková poukázka do HM.
8. Zvonek na kolo z plastu :D
9. náušnice
10. deník

Hned po dárcích jsme si zazpívali koledy a pak ještě hodně dlouho kecali :)

31.12.2015 - oslava Silvestra, připití o půlnoci Friscem a šampaňským. Co víc dodat?


A jak jste si Vánoce užili vy? Co jste dostali?

Bye!

Melissa

Jsem zpět!

31. prosince 2015 v 16:49 | Melissa Smithová
Páni! To jsem si ale dala pěknou pauzičku co? Snad vám nevadí, že jsem byla tak dlouho pryč, ale prostě se to nedalo zvládat. Škola, vánoční shon a létat z Marsu na Venuši zpět na Zemi, bylo hodně těžké. Prostě jsem poslední dny, vůbec nebyla ve své kůži a necítila se, tak jak mám. Od konce listopadu jsem měla nutkání "mu" to konečně říct, ale až do těď jsem to stejně nezvládla a asi ani nezvládnu. To víte! Ta stydlivost :) Snažila jsem se chodit oblíkaná přesně podle mého gusta, aby mi bylo líp, ale ani to nepomáhalo. Školní tělocvik byla noční můra, kterou jsem poslední dny už vážně vypouštěla. Každý tělák se nechat seřvat od učitelky, že něco dělám blbě a nebo se nechat spolužáky ponížit, byla fakt hrůza. Přehazka neboli můj tzv. největší nepřítel, mě nezklamal. Pověsil mi totiž na krk ceduli s nápisem "totální střevo". Ať už konečně učitelka a pár ostatních pochopí, že nechci být nějakej vypatlanej sportovec, kterýmu záleží jen na tom aby vyhrál. Ráda cvičím, ale jen když si to můžu řídit sama. Každý den si dám 40 dřepů a 20 sklapovaček, samozřejmě s poslechem hudby, abych mohla vypustit tu námahu. Chápete ne? Když to shrnu, byla to fakt hrůza, ale jsem zpět :)
Brzy vyjde článek o tom co jsem dostala k Vánocům a jaké to bylo. A co vy? Jak jste to zvládali a jak si užili Vánoce?
Odpovídejte do komentářů.


Bye

Melissa Smithová
 
 

Reklama