Melissa Smithová a recepty s dobrou chutí

Kandované fialky v cukru

8. dubna 2016 v 12:21 | Melissa Smithová (Mecrecy)
Ahoj všem,

dnes přidávám slibovaný recept na kandované fialky v curku. Takto upravené fialky se používají jako dekorace na různé dortíky a koláčky.

Co budete potřebovat?


30 květů fialek
1 lžička prášku arabská guma (Arabská guma je zahušťovadlo, které se používá při výrobě různých cukrovinek. Objednat si ho můžete zde)
4 lžičky vody
250 g moučkového cukru
• malá sklenice se závitem
• pečicí papír
• jemný štěteček na malování

Doba přípravy

• 20 minut
• sušení minimálně 3 dny

Jak na to?

1. Natrhejte fialky, rozložte je na velký talíř a chvíli počkejte, aby měl hmyz, který by mohl žít v květech, čas vylézt ven.
2. Smíchejte ve sklenici vodu a prášek arabská guma, zašroubujte víčko a pořádně sklenicí zatřeste, ať se vytvoří hustá emulze.
3. Berte postupně do rukou jednotlivé květy fialek a štětečkem na ně vždy naneste jemnou vrstvu emulze z prášku arabská guma. Potřené květy položte na pečicí papír a posypte je cukrem. Postupně takto zpracujte všechny květy.
4. Květy nechte několik dní sušit na vzduchu, až budou úplně proschlé. Uchovávejte ve vzduchotěsně uzavíratelné dóze nebo ve sklenici se závitem.

Rada, která by se měla dodržet:

Květy nepotírejte příliš tlustou vrstvou roztoku z prášku arabská guma, jinak se cukr rychle rozmočí a bude skapávat. Pokud přece jen nanesete emulze příliš, jednoduše přisypte ještě trochu cukru.


Pokud jste to zkusili, dejte mi vědět do komentářů, o tom jak vám chutnaly. Mně teda chutnají moc. Brzy s nimi ozdobím nějaký dortík :)

Bye

Mecrecy
 
 

Reklama